Wciąż przydatne w biurze
Napisane przez w temacie Biuro

Pewne kwestie w ludzkiej działalności gospodarczej się nie zmieniają. I tak na przykład cała internetowa, komputerowa i informatyczna rewolucja, która wymusiła cyfryzację zarówno biur jak i przedsiębiorstw, nie przyczyniły się do tego, że dużo mniej papieru jest przez to oszczędzanego.

To powoduje z kolei, że w ciąż w urzędach i biurach potrzebne są kserokopiarki i niszczarki do papieru, które będą się pozbywały w skuteczny sposób wszystkich nadwyżek niepotrzebnych już dokumentów. Kserokopiarki wciąż są niezbędnym wyposażeniem tego typu pomieszczeń.

W każdym biurze jest kserokopiarka

Przykładowo w ostatnich latach weszła w życie ustawa o podpisie elektronicznym, ale nie przełożyła się ona szczególnie na ilość zużywanego papieru. Można wręcz stwierdzić, że jest go nawet więcej, i kserokopiarki wciąż pracują pełną parą.

zobacz fajną kserokopiarkę

Ludzie nie przyzwyczaili się do podpisu elektronicznego i raczej z niego nie korzystają. To z kolei powoduje, że dokumenty nie mogą być przechowywane w formie cyfrowej na dyskach komputerowych. Muszą być bowiem na nich oryginalne podpisy.

Postęp w kserokopiarkach jest ogromny

Za ustawa o podpisie elektronicznym nie poszły też zmiany innych zapisów, które ograniczyłyby ilość papieru w przedsiębiorstwach i spowodowały, że kserokopiarki nie byłyby już potrzebne, ani także ich serwis i naprawa. Przede wszystkim sprzedawcy mają obowiązek trzymania paragonów i rachunków innego rodzaju ze swoich transakcji nawet przez kilka lat.

Dopiero potem niszczarki mogą się wziąć do pracy i zmielić cały niepotrzebny już, a zapisany papier. To wszystko powoduje, że urządzenia takie, jak kserokopiarki wciąż są używane i ciągle sprzedawane przez ich producentów.