Alternatywna komunikacja
Napisane przez w temacie Spotkania

Ostatnich kilka lat nie zapisze się dobrze w naszej pamięci. Najpierw pandemia a potem skomplikowana wojenna sytuacja międzynarodowa negatywnie wpłynęły na życie wielu ludzi.

Ludzie wybierają zbiorkom

Jednym z tych niekorzystnych dla codziennego funkcjonowania przejawów jest między innymi inflacja. Spowodowała ona niespotykany od długiego już czasu wzrost cen, a tym samym kosztów codziennego funkcjonowania. Do góry poszły również stawki, jakie płacimy za paliwo na stacjach benzynowych.

To spowodowało z kolei, że wiele osób rezygnuje z podróży własnym samochodem i przesiada się na rower albo na komunikację zbiorową. Ta z kolei nie była by dostatecznie sprawna, gdyby nie busy osobowe, które przewożą ludzi nierzadko na dalekie odległości. Zabudowa busów jest jednym z tych działów branży motoryzacyjnej, która obecnie rozwija się bardzo szybciej. Popyt na usługi komunikacyjne zwiększa się, potrzeba więc więcej busów, które zostały zabudowane z typowych pojazdów dostawczych na wygodne busy osobowe.

Busy są szybkie i wygodne

Wzrost zapotrzebowania na busyMożna nimi w spokoju przemierzać nie tylko odległości z prowincji do miasta powiatowego lub wojewódzkiego, ale nawet przejechać cały kraj. Zabudowa busów to umożliwia. Specjaliści, którzy zajmują się zabudową busów, jeśli tylko mają wieloletnie doświadczenie, dobrze wiedzą, jak należy zorganizować przestrzeń w takim busie, aby pasażerom było wygodnie, a komfort jazdy był zadowalający.

Tylko w samym Krakowie i jego okolicach istnieje kilka firm zajmujących się zabudową busów. W skali całej Polski będzie to więc kilkadziesiąt zakładów. A kto wie, może nawet liczba ta będzie trzycyfrowa. Sytuacja, której wspomnieliśmy powoduje, że przedsiębiorcy wykonujący zabudowę busów na osobowe nie narzekają na brak zleceń i zamówień. Ledwie kończą zabudowę jednego pojazdu, szybko pojawia się klient z kolejnym busem oczekujący realizacji usługi w szybkim czasie.

Inwestycja się zwróci

Nawet żaby podróżują busamiPonieważ nie da się jednak, aby naraz było szybko, tanio i dobrze, ceny zabudowy pojazdów szybko wzrastają. Wciąż jednak bardziej opłacalne będzie zabudować bus dostawczy przerabiając go na osobowy, niż kupować nowy pojazd do transportu zbiorowego.

Z dostępnością nowych pojazdów bowiem różnie bywa na rynku, głównie z powodu pozrywanego łańcucha dostaw z Azji. Jeśli więc macie bus dostawczy, przemyślcie, czy nie będzie dobrym pomysł jego zabudowa na osobowy. Skorzystają na tym wszyscy, a przede wszystkim wasz portfel oraz zwykli ludzie.