Wydzierżaw kserokopiarkę
Napisane przez w temacie Biuro

Kto z nas nie pamięta zaliczania prac na studiach, a przede wszystkim tej najważniejszej, czyli pracy magisterskiej na Uniwersytecie Wrocławskim?

To wtedy trzeba było odwiedzić z plikiem elektronicznym dobry punkt ksero, który zrealizował cały druk i jeszcze zapewnił bindownice, które wszystkie kartki połączą w całość.

Nie inaczej było przed każdą sesją i najważniejszymi egzaminami, gdzie również trzeba było się udawać często do ksero, który miał kserokopiarki, aby nasze kopie wyglądały prawie tak jak normalna książka, a przynajmniej były wygodne w użyciu i nie sypały się wszędzie każda karta oddzielnie.

Wszystko musi być na papierze

Zresztą, jeśli ktoś obecnie chciałby sobie założyć punkt z kserokopiarkami, bo wciąż one są bardzo potrzebne, powinien właśnie pamiętać o czymś takim, jak kserokopiarka, ponieważ ciężko prowadzić jest bez nich ten typ biznesu. Odwiedzają go ciągle studenci, którzy kserują nawet całe podręczniki. Mocno niepraktyczne byłoby trzymanie wtedy wszystkich kartek oddzielnie, więc bindownice, które wszystko zszyją i będą utrzymywały całość skopiowanej książki w kupie, są po prostu niezbędne.

Coraz bardziej modne są również samoobsługowe punkty ksero. Tam również powinna stać bindownica i to najlepiej taka właśnie, która pozwoli na bindowanie każdemu samodzielnie. Może chętni znajdą odpowiednią ofertę na rynku, jeśli będą planować założenie własnego punktu ksero. Grunt, aby znajdował się on w pobliżu miasteczka studenckiego we Wrocławiu, co zapewni mu sporo klientów i żeby była firma, która wydzierżawi kserokopiarki. Przecież to głównie osoby uczące się korzystają z usług tego typu miejsc i zostawiają tam swoje studenckie fundusze.